.
 • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
اخبار استان
 • کد خبر: 1d1cf34
 • 200 میلیون ریال جریمه نقدی و سه سال حبس، جزای متخلف شکار کل و بز در رودبار
 • 1397/10/22 شنبه2019-01-12T10:05:07+03:30.
 • شکارچی غیر مجاز کل و بز که پس از دستگیری در رودبار در سال جاری با تشکیل پرونده شکایت به دادسرای شهرستان رودبار معرفی شده بود در شعبه 101 دادگاه کیفری این شهرستان، مجرم شناخته و با صدور رای، به پرداخت 100 میلیون ریال جزای نقدی و تحمل سه سال حبس محکوم شد. مجرم علاوه بر موارد یاد شده می بایست 100 میلیون ریال نیز به عنوان ضرر و زیان حیات و حش پرداخت نماید.

  به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست گیلان رامین حسین زاده رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان رودبار ضمن تشکر صمیانه از حمایتهای دادستان  شهرستان و همچنین قاضی شعبه 101 دادگاه کیفری شهرستان به سبب رسیدگی ویژه این پرونده گفت: خوشبختانه دستگاه قضا در شهرستان رودبار ، نگاه و دغدغه ویژه نسبت به مسایل محیط زیست داشته و این حمایت و همراهی خوب باعث شده تا اداره محیط زیست شهرستان بتواند با تلاش مضاعف و دلگرمی بیشتر به انجام وظایف سازمانی و قانونی خود بپردازد.
  او درخصوص وضعیت گونه کل و بز در شهرستان رودبار گفت: این گونه بسیار زیبا که نماد کوهها و کوهستانها و به عنوان سلطان صخره ها از آن یاد میشود، متاسفانه با کاهش جمعیت نسبت به دهه های اخیر در شهرستان و حتی کل کشور مواجه است.
  حسین زاده در خصوص علت این کاهش جمعیت گفت: دلایل زیادی برای موضوع مطرح است که از مهمترین آن میتوان به خشکسالیهای چند سال اخیر، تخریب زیستگاه های و شکار غیر مجاز اشاره نمود.
  او همچنین از همه طبیعت دوستان و دلسوزان محیط زیست در خواست کرد تا در امر حفاظت محیط زیست، اداره محیط زیست رودبار را یاری دهند و در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک، یگان حفاظت این اداره را آگاه نمایند.


   
  امتیاز دهی
   
   

  نظر شما
  نام
  پست الكترونيک
  وب سایت
  متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
  نظر
  بيشتر
  نسخه قابل چاپ