اخبار اسلایدر
1398/2/25 چهارشنبه
برگزاری مراسم روز جهانی پرندگان مهاجر در قلمگوده بندر انزلی

اداره حفاظت محیط زیست  شهرستان بندر انزلی با همکاری گروه تئاتر فریاد ؛ به مناسبت روز جهانی پرندگان مهاجرو با شعار "از پرندگان حفاظت کنیم:برای آلودگی پلاستیکی راه حل باشیم!"، تئاترمفهومی  با عنوان "احیای تالاب" را در محل قلمگوده بندر انزلی اجرا کرد.

به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست گیلان،اداره حفاظت محیط زیست  شهرستان بندر انزلی با همکاری گروه تئاتر فریاد به مناسبت روز جهانی پرندگان مهاجر، تئاترمفهومی با عنوان احیای تالاب را با حضور جمعی از علاقمندان و فعالان حوزه محیط زیست :گروه دوچرخه سوارران سبز اندیش،گروه مردم نهاد موج شکن،انجمن طرفداران توسعه بندر انزلی و همچنین جمعی از دانش آموزان مدارس دهخدا و بهشت آئین بندر انزلی در محل قلمگوده اجراکرد.

در این مراسم ابتدا احسان هادی پور رئیس اداره حفاظت محیط زیست  شهرستان بندر انزلی بیان داشت: " قصد داریم با برگزاری این گونه فعالیت ها آگاهی مردم در خصوص حفاظت  ازحیات وحش را افزایش دهیم.از اینرو این رویداد در تالاب انزلی و در منطقه جنگلی از بقایای به جا مانده  از جنگل های جلگه ای گیلان، برگزار شده است.تلاش کنیم تالاب انزلی و زیستگاههای ارزشمند حاشیه آن را به نسل آینده واگذار کنیم."

وی همچنین اظهار داشت: جمعیت قابل توجهی از پرندگان مهاجر همه ساله به تالاب انزلی مهاجرت می کنند. این مراسم با برگزاری مسابقه و اهداء جایزه به برندگان پایان یافت.

قابل ذکر است،20 اردیبهشت مصادف با (May10 )  روز جهانی پرندگان مهاجر،رویدادی بین المللی است که در آن بر اهمیت وجود پرندگان مهاجر برای حفظ تعادل زمین، اکوسیستم و انسان تاکید شده است.به منظور افزایش توجه جهان به موضوع اهمیت پرندگان مهاجر ،از سال 2006 توافق نامه پرندگان مهاجرآبی آفریقا-آسیا(  AEWA) اقدام به نامگذاری و برگزاری روز جهانی پرندگان مهاجر نموده است.

تمامی حقوق برای سازمان محيط زيست محفوظ می باشد .

www.doe.ir