اخبار برگزیده

برگزاری کلاس های آموزشی آشنایی با تالاب انزلی برای  دانش آموزان مدارس حاشیه تالاب انزلی

رئیس اداره نظارت و پایش تالاب انزلی از برگزاری کلاس های آموزشی آشنایی با تالاب انزلی برای  دانش آموزان مدارس حاشیه تالاب انزلی خبر داد.
به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست گیلان سمانه قربانی با اعلام این خبربیان داشت: با توجه به موقعیت جغرافیایی تالاب انزلی و قرار گرفتن آن در مجاورت سه شهرستان بندر انزلی ، رشت ، صومعه سرا ،اداره نظارت و پایش تالاب انزلی با توجه به شرح وظایف تعیین شده خود موظف به بررسی شرایط موثر بر تالاب مانند:عملکرد صنایع حاشیه تالاب ، آلودگی رودخانه های ورودی تالاب ، پسماند حاشیه تالاب و... می باشد .یکی دیگر از وظایف این اداره آموزش است و از آنجایی که آموزش به کودکان در جهت گسترش فرهنگ زیست محیطی از اهمیت بالایی برخوردار است، این اداره فعالیت های آموزشی خود را در جهت آموزش شناخت تالاب وهمچنین راهکارهای کمک به حفظ آن، از سال های گذشته در مدارس روستا های حاشیه تالاب آغاز کرده است . قربانی افزود:، بهمن سال جاری، به مناسبت  گرامیداشت روز جهانی تالابها، با محوریت تالاب انزلی به عنوان یکی از تالاب های مهم دنیا ، با هماهنگی های انجام شده با اداره آموزش و پرورش ، مدارس حاشیه تالاب، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی وهمچنین شهرداری و اتوبوسرانی بندرانزلی جهت ایاب و ذهاب دانش آموزان، کلاس های آموزش محیط زیست تالاب انزلی توسط اداره نظارت و پایش تالاب انزلی برگزار شد . در این کلاس های آموزشی که در دو نوبت صبح و عصر برای 100 نفر از دانش آموزان حاشیه تالاب ،مدیران و معلمین مدارس با حضور مسئولین شورای شهر، در دو سالن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بر گزار شد؛ رئیس اداره نظارت و پایش تالاب انزلی به ارائه مطلب پرداخت. در یکی از این سالن ها، نمایشگاهی از نقاشی های منتخب دانش آموزان که به مناسبت روز هوای پاک جمع آوری شده بود ، برگزار شد .

 مسابقه تفکیک و جداسازی زباله )فلزی- کاغذ- پلاستیک- شیشه (،بازی با مقوای بازیافتی ، که دانش آموزان به صورت گروهی در این مسابقه شرکت و زباله های تر و خشک را جدا سازی کردند؛ از جمله فعالیت های آموزشی این کلاس های آموزشی بود.

از دیگر برنامه های این مراسم ، دانش آموزان بر روی بنر های بازیافتی نقاشی کشیدند و همچنین هر یک از آنها جملاتی را بر روی بنرها نوشتند و متعهد شدند که به حفظ محیط زیست پایبند باشند .

عكس های مرتبط :
بيشتر