اخبار برگزیده

كفايي در نشست با سمنهاي انزلي: حفظ محیط زیست و سلامتی مردم ، خط قرمز ماست

به منظور حفاظت از اکوسیستم  تالاب بین المللی انزلی و رفع مشکلات زیست محیطی  اين شهرستان ؛ نشستي با حضور  مدیر کل حفاظت محیط زيست گیلان و اعضای سازمان های مردم نهاد شهرستان انزلی برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست گیلان كفايي با اشاره به اينكه سمن ها بازوان اجرایی قوی و محکمی برای محیط زیست محسوب می شوند گفت:  استفاده از خرد جمعی ، همکاری و همدلی و تعامل محیط زیست با سازمانهای مردم نهاد ، جوامع محلی و مردم می تواند نقش موثری در جلوگیری از آلودگی ها و تخریب محیط زیست و حفظ تالاب بین المللی انزلی ایفا كند .
وي حفاظت از محیط زیست و سلامت مردم را به عنوان خط قرمز محیط زیست گیلان برشمرد و اظهار داشت: در راستای اجرای این مهم از هیچ اقدام قانونی و حقوقی دریغ  نخواهد شد. مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان همکاری سمن ها را در جهت حل مشکلات  زیست محیطی شهرستان خصوصا معضل پسماند و فاضلاب ورودی به تالاب انزلی،  لازم و ضروری دانست. كفايي گفت: ارتباطات ، آموزش ، اطلاع رسانی و آگاهی رسانی  زیست محیطی به مردم جزء اساسی ترین و ضروری ترین اقدامات در جهت حفاظت و صیانت از تالاب بین المللی انزلی و محیط زیست خواهد بود. در ادامه جلسه هر یک از اعضا و موسسین سازمان های مردم نهاد شهرستان انزلی به بیان دغدغه ها و مشکلات زیست محیطی شهرستان انزلي پرداختند .
عكس های مرتبط :
بيشتر