اخبار برگزیده

ثبت تصویر دومین پلنگ نر در ارتقاعات املش در سال جاری + فیلم

ثبت تصویر دومین پلنگ نر در ارتقاعات املش در سال جاری + فیلم

سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان املش از ثبت تصویر دومین پلنگ نر در این شهرستان طی ماه‌های اخیر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و امور رسانه حفاظت محیط زیست گیلان،لطیف جواهردشتی گفت: شهرستان املش با داشتن زیستگاه‌ها و مناطق بکر و صعب العبور ،بستر مناسب جهت غنای تنوع زیستی با ظرفیت اکولوژیکی بالا برای گونه های شاخص نظیرپلنک ،خرس ،شوکا ، مرال ، روباه و  ...ایجاد نموده که ثبت گونه های منحصربفرد جانوری و گیاهی خود گواه این موضوع است.
وی ادامه داد طی پایش و ارزیابی چند سال اخیر اداره حفاظت محیط زیست شهرستان املش ، تا کنون ٣ قلاده پلنگ تصویر برداری شده  ، که ۲ قلاده پلنگ نر ویک قلاده  پلنگ ماده بودند.
جواهردشتی افزود در آخرین  تصاویر ثبت شده ، فیلم شگفت انگیز و بی نظیری از یک قلاده پلنگ نر در دوربین های تله ای محیط بانان این شهرستان  به ثبت رسیده است.
وی در پایان از محیط بان شاهپور عبدی که در سال جاری برای دومین بار با همکاری یگان حفاظت محیط زیست املش و مشارکت همیاران بومی منطقه ، با دوربین های تله ای کاشته شده در زیستگاه این گونه با ارزش ، موفق به تصویر برداری ،  ثبت وقایع و مستندسازی از حیات‌وحش کم نظیر شهرستان شد تقدیر و تشکر نمودو از مردم فهیم شهرستان املش درخواست کرد با استفاده از همه امکانات در حفظ و مراقبت از این گونه در خطر انقراض جانوری تلاش کنیم.

برای مشاهده فیلم اینجا را کلیک کنید.
عكس های مرتبط :
بيشتر
سال 1401سال توليد ، دانش بنیان ، اشتغال آفرین