اخبار برگزیده

مشاهده یک قلاده پلنگ در ارتفاعات املش گیلان + فیلم

مشاهده یک قلاده پلنگ در ارتفاعات املش گیلان + فیلم

سرپرست اداره حفاظت محیط زیست املش با اشاره به مشاهده یک قلاده پلنگ در جنگل‌های این شهرستان اظهار کرد: مأمورین یگان حفاظت محیط‌زیست شهرستان املش به هدایت محیط‌بان شاهپور عبدی موفق به تصویربرداری از پلنگ توسط دوربین تله‌ای در ارتفاعات این شهرستان شدند.

به گزارش روابط عمومی و امور رسانه حفاظت محیط زیست گیلان ، لطیف جواهر دشتی گفت :  این چندمین بار است که مأمورین یگان حفاظت شهرستان املش موفق به فیلمبرداری از پلنگ در این منطقه شده‌اند و گزارشات مکرر مردمی و مأمورین اجرایی ما از مشاهده پلنگ در منطقه نشان می‌دهد که این منطقه  مأمن و زیستگاه فوق‌العاده مناسبی برای این‌گونه نادر در کشور است.

وی با اشاره به شرایط اقلیمی بسیار مناسب جنگل‌های گیلان بیان کرد: تنوع گیاهی و جانوری منحصربه‌فرد، وجود دره‌های عمیق در این منطقه بهترین شرایط را برای زیست گونه‌های جانوری نظیر پلنگ، شوکا، خرس قهوه‌ای، گربه جنگلی، گراز و سایر جانداران فراهم کرده که به جرات می‌توان گفت در کشور بی‌نظیر است.
به گفته جواهردشتی  املش با دارا بودن جنگل انبوه و بخشی کوهستانی  دارای تنوع زیستی بالایی است که در سال جدید با ثبت گونه‌های پلنگ، گرگ، گربه جنگلی، روباه معمولی، شوکا ، گراز ، تشی و غیره توانست بار دیگرگونه‌های منحصربه‌فردی از محیط‌زیست را به تصویر بکشد.

برای مشاهده فیلم اینجا را کلیک کنید 👇
عكس های مرتبط :
بيشتر
سال 1401سال توليد ، دانش بنیان ، اشتغال آفرین