اخبار برگزیده

 شکارچیان غیر مجاز در ایستگاه آخر متوقف شدند

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان آستانه اشرفیه:

شکارچیان غیر مجاز در ایستگاه آخر متوقف شدند

مامورین یگان حفاظت محیط زیست شهرستان آستانه اشرفیه موفق شدند شکارچیان غیر مجاز قرقاول را در جنگل صفرابسته متوقف کنند.

به گزارش روابط عمومی و امور رسانه حفاظت محیط زیست گیلان رییس حفاظت محیط زیست شهرستان آستانه اشرفیه با اعلام این خبر گفت: از مدتی پیش گزارش هایی از اهالی منطقه مبنی بر تردد شکارچیان غیر مجاز به اداره می رسید که پس از تحقیقات اولیه و  اطمینان از درستی اطلاعات و مشخصات خودروی حامل شکارچیان، یک گروه از مامورین یگان حفاظت شهرستان بصورت نامحسوس در منطقه حضور یافتند و موفق شدند سه شکارچی غیر مجاز را متوقف و سه قبضه سلاح دولول ته پر، یک طاقه قرقاول و دو قطعه پرنده ابیا (گواد یاگَبَر) را از آنها کشف و ضبط کنند.
رامین حسین زاده افزود: جنگل صفرابسته از زیستگاه های مهم گونه های گیاهی با ارزشی همچون درختان سفید پلت و پناهگاهی برای پرندگانی همچون قرقاول و ابیا به شمار می آید.
وی افزود قرقاول از گونه های حفاظت شده حیات وحش ایران محسوب می شود  که در حاشیه جنگلها و مناطقی با پوشش گیاهی متراکم زندگی میکند و جنس نر آن بخاطر زیبایی چشمگیرش مورد توجه  زیاد شکارچیان غیر مجاز است.
رییس اداره محیط زیست آستانه اشرفیه در پایان از همه طبیعت دوستان و علاقمندان به حیات وحش درخواست کرد که همچون همیشه  یاور محیط زیست باشند و گزارشات تخلف محیط زیستی را در سامانه 1540ثبت کنند یا به نزدیکترین پاسگاه محیط زیست اعلام نمایند.
بيشتر
سال 1401سال توليد ، دانش بنیان ، اشتغال آفرین