اخبار برگزیده

دوره آموزشی توانمندسازی جوامع محلی حاشیه تالاب انزلی در زمینه چالشها و ارائه راهکارهای حفاطتی برگزار شد 

دوره آموزشی توانمندسازی جوامع محلی حاشیه تالاب انزلی در زمینه چالشها و ارائه راهکارهای حفاطتی برگزار شد 

رئیس اداره آموزش و مشارکتهای مردمی محیط زیست گیلان از برگزاری کارگاه آموزشی یکروزه در زمینه چالشها و ارائه راهکارهای حفاظتی در خانه محیط زیست در مرکز بازدیدکنندگان شهرداری بندرانزلی خبر داد.   

به گزارش اداره روابط عمومی و امور رسانه اداره کل حفاظت محیط زیست استان گیلان، دکتر الهه کلانتری در توضیح این خبر گفت: به منظور آموزش، ترویج فرهنگ محیط زیست و ترغیب جوامع محلی به حفاظت و صیانت از مواهب الهی، این کارگاه آموزشی به مدت یکروز با حضور بسیاری از دهیاران، معاونان پرورشی و دبیران درس انسان و محیط زیست برگزار شد.

وی افزود: این کارگاه آموزشی با مشارکت جهاد دانشگاهی استان گیلان، بخشداری، شهرداری بندرانزلی و اداره آموزش و پرورش این شهرستان انجام شد.

دکتر هادی مدبری رئیس پژوهشکده محیط زیست جهاد دانشگاهی در این کارگاه آموزشی در باره منابع آب تالاب انزلی، توزیع غیریکنواخت آب در طول زمان و مکان، مدیریت جزیره‌ای یا بخشی، نیاز آب زیست محیطی، مدیریت یکپارچه منابع آب توضیحاتی ارائه نمود . 

سپس دکتر طوبی عابدی عضو هئیت علمی پژوهشکده محیط زیست جهاد دانشگاهی نیز درباره انواع مشارکتها و نقش جوامع محلی توضیحاتی ارائه کرد. 

در پایان این کارگاه آموزشی نیز مهندس محمد مه‌رو درباره انواع پسماندها و روشهای تفکیک آن با مشارکت جوامع محلی توضیحاتی ارائه نمود.

گفتنی است عمده مطالب و موضوعات ارائه شده در این کارگاه یکروزه آموزشی حول محور مدیریت اجرایی پسماندها در شهر و روستا، نقش مسوولان و مردم برای حل معضب پسماندها و مشارکت آنها در حفاظت از مواهب الهی بوده است.

شایان گفتن است حاضران در این کارگاه آموزشی در ارتباط با چالشها و معضلات موجود به ویژه در تالاب انزلی با هم به تبادل نظر پرداختند.

در ضمن به همه شرکت‌کنندگان در کارگاه آموزشی یاد شده مدرک معتبر رسمی از جهاد دانشگاهی گیلان اهدا خواهد شد.
عكس های مرتبط :
بيشتر
شعارسال 1402 مهار تورم ، رشد تولید