.
 • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
 • کد خبر: 198b106
 • تولید اولین محصول کود آلی(کمپوست) در اداره حفاظت محیط زیست آستانه اشرفیه
 • 1398/4/16 يكشنبه2019-07-07T10:55:59+04:30.
 • اولین محصول کمپوست حاصل از زباله های تر تولید شده در اداره حفاظت محیط زیست آستانه اشرفیه آماده بهره برداری در فضای سبز داخل اداره شد.
  به گزارش روابط عمومي حفاظت محيط زيست گيلان جعفر میرزایی رییس حفاظت محیط زیست آستانه اشرفیه گفت کمتر از دو ماه پیش از طریق یک شرکت تولیدی کمپوست در آستانه اشرفیه اقدام به تهیه کرم ورمی کمپوست و انتقال آن به جایگاهی در داخل محوطه اداری کردیم و از آن تاریخ تمام زباله حاصل از فعالیت های روزانه نظیر تفاله چای، نان و پسماند غذایی را بجای اینکه در سطل زباله بریزیم و از اداره خارج کنیم، درون حوضچه تعبیه شده در حیاط اداره تخلیه میکردیم. نتیجه فعل و انفعالات بیولوژیک انجام شده توسط کرم ورمی كمپوست در رطوبت و دمای مناسب باعث بدست آمدن کود آلی مرغوبی شده است که در نهایت در باغچه و فضای سبز داخل اداره مورد استفاده خواهد گرفت.
  میرزایی افزود با عملی شدن این برنامه، اداره حفاظت محیط زیست آستانه اشرفیه به عنوان اولین و تنها اداره از جمع اعضای کمیته مدیریت پسماند شهرستان و استان است که توانسته خروجی پسماند خود را به صفر برساند. میرزایی گفت زباله های خشک اداره نیز تحویل یک شرکت جمع آوری و تفکیک پسماند داده میشود.
  وی خاطرنشان کرد ما حتی زباله های ارزشمندی همچون درب های بطری های پلاستیکی را نیز تفکیک و جمع آوری میکنیم و در اختیار مجموعه ای خیریه قرار میدهیم که از محل فروش و بازیافت این درب های پلاستیکی برای کم توانان حرکتی بی بضاعت ویلچیر خریداری می کنند.
  رییس اداره حفاظت محیط زیست آستانه اشرفیه گفت باید فرهنگ سازی در خصوص کاهش تولید زباله از مبدا را از خودمان به عنوان متولی بحث مدیریت پسماند منطقه شروع کنیم. وی افزود چنانچه ارگانهای دولتی و دستگاه های نظامی، خدماتی و آموزشی در سطح شهری مثل آستانه اشرفیه بخواهند و عزم جدی داشته باشند میتوانیم تا هفته ای 8 تن زباله از حجم ورودی پسماند به جایگاه زباله کشل آزاد سرا کاهش دهیم. 
  در حال حاضر روزانه بین 35 تا 40 تن زباله وارد جایگاه زباله شهرستان می شود. که با مدیریت و همکاری همگانی میتوان میزان ورودی آنرا تا نصف کاهش داد.
  عكس هاي مرتبط :

   
  امتیاز دهی
   
   

  نظر شما
  نام
  پست الكترونيک
  وب سایت
  متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
  نظر
  بيشتر
  نسخه قابل چاپ