.
 • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
 • کد خبر: be1f34a
 • رها سازي یک حلقه مار افعی قفقازي در لنگرود
 • 1398/4/24 دوشنبه2019-07-15T13:36:23+04:30.
 • یک حلقه مار افعی قفقازی در ارتفاعات جنگلی لنگرود رهاسازی شد.

  به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست گیلان یک حلقه مار افعی قفقازی که توسط یکی از طبیعت دوستان تحویل اداره محیط زیست لنگرود شده بود، پس از تیمار در مناطق کوهستانی شهرستان لنگرود رهاسازی شد .

  سید امین نجات، رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان لنگرود با اعلام این خبر افزود: افعی قفقازی بانام علمی Gloydius intermedius  یک گونه از تیره گرزه‌ماران است. بدن این مار به رنگ خاکستری، قرمز یا قهوه‌ای روشن و سطح پشتی دارای لکه‌های حلقه‌ای شکل یا خطوط عرضی تیره می باشد، در ایران نوع 1916 Agkistrodon  intermedius caucasicus   پراکندگی بیشتری دارد.

  وی با اشاره به اینکه  ، این مار از دوزیستان(قورباغه)، جوندگان کوچک، موش و مامولک تغذیه و در بوته‌زارها، کوهستان‌ها، جنگل‌ها و زیر تخته سنگ‌ها زندگی می‌کند تصریح کرد: این گونه در جنوب غربی و جنوب شرقی دریای خزر، آذربایجان، مناطق جنوبی ترکمنستان، شوروی سابق، شمال ایران تا منتهی‌الیه شمال غربی افغانستان پراکنش دارد.

  وی  در پایان ضمن قدردانی از دوستداران و حامیان حیات وحش، حفاظت از محیط زیست را وظیفه ای عمومی عنوان کرد و گفت: حفظ محیط زیست و حیات وحش جز با همکاری مردم میسر نخواهد بود و در سایه ی این حمایت ها می توانیم در آینده شاهد احیاء وضعیت گونه های جانوری ارزشمند شهرستان باشیم.


   
  امتیاز دهی
   
   

  نظر شما
  نام
  پست الكترونيک
  وب سایت
  متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
  نظر
  بيشتر
  نسخه قابل چاپ