.
 • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
 • کد خبر: 3dc1adf
 • شایعه مشاهده شدن مار سمی در ساحل بندر انزلی!!
 • 1398/5/19 شنبه2019-08-10T13:35:06+04:30.
 • در روز های اخیر  فیلمی در فضای مجازی منتشر شده که نشان می دهد یک مار از یک ساحل وارد دریا می شود. متعاقب انتشار این تصویر  یک فایل صوتی هم در فضای مجازی منتشر شد که یک خانم مدعی بود این مار یک مار جعفری است و در جابجایی سنگ از رودبار به انزلی به این منطقه منتقل شده و تاکنون دو نفر را در دهکده ساحلی نیش زده  و راهی بیمارستان کرده است. این موضوع موجی از نگرانی را در بین مردم استان و مسافران ایجاد کرد و باعث ایجاد شایعات متعدد و بعضا خنده آور نیز شد.
  با دیدن این فیلم ابتدا چند سوال پیش می آید.اول اینکه این فیلم صرفا دریا و ساحلی را نشان می دهد که موقعیت جغرافیا یی آن مشخص نیست.و سوال دوم و مهم تر اینکه آیا مار درون تصویر واقعا مار جعفری و سمی است؟؟
  در بررسی به عمل آمده توسط کارشناسان حیات وحش اداره کل حفاظت محیط زیست گیلان مشخص شد که این مار یک مار آبی چلیپر و از مارهای غیر سمی بومی استان گیلان است؛ و قبل از این نیز بارها در دریا و ساحل  مشاهده شده و اصولا سمی نیست تا نیشش خطرناک باشد و از لحاظ ظاهری با مار جعفری بسیار متفاوت است.
  روابط عمومی حفاظت محیط زیست گیلان به مردم عزیز استان گیلان و به ویژه ساحل نشینان استان اطمینان می دهد که فیلم و صوت پخش شده و ادعای مطرح شده مبنی بر سمی و خطرناک بودن مار درون تصویر ،صرفا یک شایعه بوده که موجبات تشویش اذهان عمومی را فراهم کرده است.
  با تحقیق و بررسی و مطالعه ی بیشتر و دقیق تر راه را بر شایعه سازان ببندیم.

   
  امتیاز دهی
   
   

  نظر شما
  نام
  پست الكترونيک
  وب سایت
  متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
  نظر
  بيشتر
  نسخه قابل چاپ