.
 • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
اخبار استان
 • کد خبر: 6282716
 • رفع تصرف 14هکتاراز اراضی تالابی صومعه سرا
 • 1398/3/21 سه‌شنبه2019-06-11T10:23:15+04:30.
 •  14هکتاراز اراضی تالابی صومعه سرا رفع هكتار شد .
  به گزارش روابط عمومی محیط زیست گیلان _سرپرست اداره محیط زیست صومعه سرادرنشست خبری گفت : رسانه ها درنهادینه کردن فرهنگ حفظ محیط زیست یاورماباشند.
  علی اصغرآزاد با اشاره به اینکه تخلیه تلفات مرغداری هادررودخانه ها وحاشیه جاده هامعضلی درشهرستان  ایجادکرده است اظهارداشت: دراین راستا سه واحدمرغداری شناسایی شده واقدامات وبرخوردهای  لازم انجام گرفته است .
  علی اصغر آزاددرادامه  ازشهروندان خواست درشناسایی این افراد خاطی یاورمحیط زیست باشند  وی افزود: در سال گذشته باهمکاری واطلاع رسانی مردم 22نفر از آتش زنندگان کاه وکلش مزارع به مراجعه قضایی معرفی شدند. وی افزود : هروقت محیط زیست بصورت دغدغه عموم تبدیل شده است اقدامات حفاظت زیست محیطی رشد بیشتری داشته است که پاکسازی منطقه حفاظت شده سیاه کشیم ازسنبل آبی نمونه ای ازآن است .
  رئیس محیط زیست صومعه سرا  با بیان اینکه پناهگاه حیات وحش سلکه 360 هکتار است که انواع پرنده های مهاجر و حیوانات کنار آبزی و گیاهانی همچون نیلوفر آبی در آن دیده می شود، گفت: تالاب  در چند سال اخیر به دلایل مختلف در حال خشک شدن است که هجوم گیاهان آبزی مانند آزولا و سنبل آبی از دلایل آن می باشد.
  آزاد با اشاره به اینکه سالیان قبل آب بندان لیفشاگرد و منطقه حفاظت شده سیاه کشیم در چکوور پاکسازی شد، تصریح کرد: مردم از گیاه سنبل آبی استفاده نکنند و یا در صورت استفاده آن را در طبیعت رها نکنند زیرا به تدریج کل تالاب را می گیرد و سبب خفه شدن آبزی ها می شود.
  رئیس محیط زیست صومعه سرا افزود:  9 رودخانه فعال در صومعه سرا وجود دارد که حجم زیادی از رسوبات این رودخانه ها وارد تالاب می شود .آزاد افزود:  بخش زیادی از تالاب سلکه لایروبی شده و سال قبل پرندگان زیادی در آنجا حضور داشتند و نیلوفر آبی در آنجا روییده بود که نشان از احیای تالاب دارد.
  وی با بیان اینکه در رودخانه سیاه درویشان لایروبی انجام و تله رسوبگیرمجدد احیا و فعال شده که 60 درصد پیشرفت فیزیکی دارد، اظهار کرد:منطقه حفاظت شده سیاه کشیم دارای چهار هزار و 500 هکتار است که تنوع زیست محیطی فراوان و گیاهان زیادی دارد.
  آزاد با بیان اینکه سه پاسگاه در سلکه، سیاه درویشان و سیاه کشیم فعال است که به صورت شبانه روز به انجام وظایف می پردازند، افزود: پسماند یکی دیگر از معضلات شهرستان است که در استان گیلان به دلیل بالا بودن سطح آب های زیرزمینی به مراتب خطرناک تر از دیگر استان ها است.
  رئیس محیط زیست صومعه سرا با بیان اینکه از سال 83 قانون مدیریت پسماند وضع شد، گفت: پسماندهای عفونی بیمارستانی ومطب پزشکی بطورکامل امحامی شودوبرای تفکیک پسماند خانگی در حوزه شهری خوب عمل شده و درروستا باید بیشترکارشود.آزادبه عملکرداداره محیط زیست صومعه سرا در یکسال اخیر در حوزه های مختلف اشاره کرد وگفت : برای 70؛واحد دامپروری کوچک وبزرگ 82واحد بومگردی و18 واحداستخر پرورش ماهی گرم آبی وسروآبی مجوزصادر شد. وی با اشاره به اینکه کشفیات خوبی توسط یگان حفاظت ما داشته ایم اظهارداشت : 52 رشته سالیک ، 23قبضه اسلحه شکار ی مجاز 180 رشته تورزیرآبی وهوایی وتخریب سه کومه نما ازجمله کشفیات یکسال اخیر است .وی با اشاره به اینکه 25 قطعه انواع پرندگان تیمارورها سازی شده است افزود: درسه سال اخیر 100هکتار ازاراضی تالابی ازتالاب خواران رفع تصرف وخلع ید شده است  که فقط 14هکتار آن درسال جاری بوده است .
  عكس هاي مرتبط :

   
  امتیاز دهی
   
   

  نظر شما
  نام
  پست الكترونيک
  وب سایت
  متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
  نظر
  بيشتر
  نسخه قابل چاپ