.
 • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
اخبار استان
 • کد خبر: 1d1cf34
 • 200 میلیون ریال جریمه نقدی و سه سال حبس، جزای متخلف شکار کل و بز در رودبار
 • 1397/10/22 شنبه2019-01-12T10:05:07+03:30.
 • شکارچی غیر مجاز کل و بز که پس از دستگیری در رودبار در سال جاری با تشکیل پرونده شکایت به دادسرای شهرستان رودبار معرفی شده بود در شعبه 101 دادگاه کیفری این شهرستان، مجرم شناخته و با صدور رای، به پرداخت 100 میلیون ریال جزای نقدی و تحمل سه سال حبس محکوم شد. مجرم علاوه بر موارد یاد شده می بایست 100 میلیون ریال نیز به عنوان ضرر و زیان حیات و حش پرداخت نماید.

  به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست گیلان رامین حسین زاده رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان رودبار ضمن تشکر صمیانه از حمایتهای دادستان  شهرستان و همچنین قاضی شعبه 101 دادگاه کیفری شهرستان به سبب رسیدگی ویژه این پرونده گفت: خوشبختانه دستگاه قضا در شهرستان رودبار ، نگاه و دغدغه ویژه نسبت به مسایل محیط زیست داشته و این حمایت و همراهی خوب باعث شده تا اداره محیط زیست شهرستان بتواند با تلاش مضاعف و دلگرمی بیشتر به انجام وظایف سازمانی و قانونی خود بپردازد.
  او درخصوص وضعیت گونه کل و بز در شهرستان رودبار گفت: این گونه بسیار زیبا که نماد کوهها و کوهستانها و به عنوان سلطان صخره ها از آن یاد میشود، متاسفانه با کاهش جمعیت نسبت به دهه های اخیر در شهرستان و حتی کل کشور مواجه است.
  حسین زاده در خصوص علت این کاهش جمعیت گفت: دلایل زیادی برای موضوع مطرح است که از مهمترین آن میتوان به خشکسالیهای چند سال اخیر، تخریب زیستگاه های و شکار غیر مجاز اشاره نمود.
  او همچنین از همه طبیعت دوستان و دلسوزان محیط زیست در خواست کرد تا در امر حفاظت محیط زیست، اداره محیط زیست رودبار را یاری دهند و در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک، یگان حفاظت این اداره را آگاه نمایند.


   
  امتیاز دهی
   
   

  بيشتر
  نسخه قابل چاپ