.
 • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
اخبار استان
 • کد خبر: 61e66d9
 • سخنرانی رییس حفاظت محیط زیست استانه اشرفیه به مناسبت فرارسیدن هفته هوای پاک پیش از خطبه های نماز جمعه بخش بندرکیاشهر 
 • 1397/10/22 شنبه2019-01-12T13:29:19+03:30.
 • رییس اداره حفاظت محیط زیست استانه اشرفیه به عنوان سخنران پیش از خطبه نماز جمعه بندر کیاشهر در خصوص مسایل محیط زیست منطقه صحبت کرد

  به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست گیلان، جعفر میرزایی در بخشی از سخنرانی خود در نماز جمعه بندرکیاشهر گفت طبیعت مظهر زیبایی خداوند عالم است و خداوند زمین و آسمان و هوای پاک را برای زندگانی خلق، مقرر نمود. وی همچنین در خصوص اهمیت روز ملی هوای پاک و هدف از نامگذاری این روزگفت  ایجاد حساسیت در بین اقشار مختلف جامعه در خصوص آلودگی هوا و مشکلات عدیده ای که سلامت عمومی جامعه را تهدید میکند از اهداف توجه و گرامی داشت این روز است. وی گفت ما حق نداریم زباله را در طبیعت رها کنیم. هر کس مسئول زباله تولیدی خود است. میرزایی افزود امروز خطر افزایش تولید زباله به بحران عمیقی تبدیل شده و باید به فکر کاهش تولید زباله باشیم. سریع ترین راه مدیریت پسماند در شرایط امروز، تفکیک زباله از مبدا و کاهش ورودی زباله به جایگاه های زباله است. در حال حاضر سرانه تولید زباله 700 تا 800 گرم می باشد که باید به 200 گرم کاهش یابد.

  رییس اداره حفاظت محیط زیست در ادامه در رابطه با هوای پاک، ضمن هشدار جدی به تهدید کنندگان بهداشت عمومی که از طریق آتش زدن بقایای محصولات کشاورزی باعث ایجاد آلودگی شدید هوا می شوند گفت حفاظت محیط زیست آستانه اشرفیه ضمن ارشادات وآموزش های مرتبط با متخلفین  از طریق مراجع قضایی برخورد لازم را خواهد داشت. وی افزود خوشبختانه در شهرستان وجود فرصت هایی منحصر به فرد  همچون شرکت تولید کننده کود آلی در شهرک صنعتی پرکاپشت می توان از طریق تبدیل بقایای محصولات کشاورزی همچون پوست بادام به کمپوست یا کود آلی به کاهش سوزاندن و از بین بردن بقایای حاصل از برداشت محصول کشاورزی کمک کند.وی در پایان گفت" زمین مادر ماست با مادر خود مهربان باشیم."

  عكس هاي مرتبط :

   
  امتیاز دهی
   
   

  بيشتر
  نسخه قابل چاپ