.
 • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
 • کد خبر: 9abbab5
 • طبق قانون اساسی حفظ محیط زیست وظیفه همگانی است
  مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قزوین در نخستین همایش ملی محیط زیست، مشارکت های اجتماعی و مدیریت شهری گفت: محیط زیست موهبتی الهی است و حفظ آن وظیفه مذهبی، اجتماعی و قانونی است
 • 1398/3/25 شنبه2019-06-15T19:17:15+04:30.
 • اداره روابط عمومي اداره كل حفاظت محيط زيست استان قزوين إعلام كرد

  طبق قانون اساسی حفظ محیط زیست وظیفه همگانی است

  مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قزوین در نخستین همایش ملی محیط زیست، مشارکت های اجتماعی و مدیریت شهری گفت: محیط زیست موهبتی الهی است و حفظ آن وظیفه مذهبی، اجتماعی و قانونی است.

  به گزارش اداره روابط عمومی اداره كل حفاظت محيط زيست استان قزوین؛ حسن پسندیده مدير كل حفاظت محيط زيست استان قزوين گفت: اصل ۵۰ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، حفظ محیط زیست را وظیفه همگانی دانسته و این اهمیت آن را نشان می دهد.

  مدیر کل حفاظت از محیط زیست استان تاکید کرد: محیط زیست سالم و عاری از هر گونه تخریب و آلودگی، از حقوق شهروندی محسوب می شود.

  این مقام مسئول با تاکید بر این که حفظ محیط زیست بدون همراهی شهروندان و مشارکت اجتماعی امکان پذیر نیست، گفت: باید با عزم همگانی و ملی به سوی حفاظت گام برداریم.

  پسندیده با بیان این که همه باید حفاطت محیط زیست را مسئولیت اجتماعی خود بدانیم،  تاکید کرد: لازمه مسئولیت اجتماعی آموزش و اطلاع رسانی است که می توان از راه های مختلف حساسیت جامعه را در مورد محیط زیست بالا برد و این همراهی تمام دست اندرکاران را می طلبد.

  این مقام مسئول با تاکید بر این که انسان باید حقوق سایر زیست مندان را رعایت کند، ادامه داد: حفظ محیط زیست مستلزم گام برداشتن به سمت توسعه پایدار است.

  وی خاطرنشان کرد: از مهمترین مولفه هایی که در محیط های شهری مواجهیم، فضای سبز است که جدا از تلطیف آب و هوا و جذب آلاینده ها، محیطی شاداب و مفرح ایجاد می کند.

  مدیرکل حافظت محیط زیست استان یاداور شد: سرانه فضای سبز شهر قزوین بدون احتساب باغستان سنتی، ۷ متر مربع است و با احتساب بوستان ملی باراجین،  ۱۴ متر مربع است.

  پسندیده تاکید کرد: حفظ باغستان اهمیت ویژه ای دارد زیرا در شرایط آب و هوایی شهر تاثیر دارد و با حیات اجتماعی قزوین گره خورده است.

  این مقام مسئول با تاکید بر این که بسیاری از پسماندها ارزش اقتصادی دارد، خاطرنشان کرد: سرانه تولید پسماند در ایران ۷۵۰ گرم و در قزوین ۶۰۰ گرم است.

  این مقام مسئول ادامه داد: ضمن این که باید ترتیبی اتخاذ شود که پسماند کمتری تولید کنیم، باید به سمت تفکیک از مبدا و بازیافت جسمانی خانگی گام برداریم.


  بيشتر
  نسخه قابل چاپ